Botezul in apa Iordanului la varsta adulta

Despre particularităţile acestor confesiuni mai speciale
Claudiu68
Botezul in apa Iordanului la varsta adulta

Mesaj necititde Claudiu68 » 03 Noi 2011, 20:32

Ce parere aveti despre botezul la varsta adulta ? (precum Isus Cristos la 30 ani) ?:,, Noi toti , in adevar , am fost botezati de un singur duh , ca sa alcatuim un singur Duh , ca sa alcatuim un singur trup , fie grec fie iudeu,fie robi,fie slobozi ; si toti am fost adapati dintr-un singur Duh" si cel mai important pasaj : Faptele : ,,Uite apa ; ce ma impiedica sa fiu botezat ?" Filip a zis: Daca crezi din toata inima , se poate ."

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Botezul in apa Iordanului la varsta adulta

Mesaj necititde protosinghel » 03 Noi 2011, 21:02

Ce parere aveti despre botezul la varsta adulta ? (precum Isus Cristos la 30 ani) ?:,, Noi toti , in adevar , am fost botezati de un singur duh , ca sa alcatuim un singur Duh , ca sa alcatuim un singur trup , fie grec fie iudeu,fie robi,fie slobozi ; si toti am fost adapati dintr-un singur Duh" si cel mai important pasaj : Faptele : ,,Uite apa ; ce ma impiedica sa fiu botezat ?" Filip a zis: Daca crezi din toata inima , se poate ."
Despre asta s-a discutat AICI.
Dar vă rog să interveniţi în discuţie abia după ce citiţi cele câteva sute de mesaje (măcar pe cele mai relevante) ca să nu ne întoarcem la cele care demult au fost elucidate.

Claudiu68

Re: Botezul in apa Iordanului la varsta adulta

Mesaj necititde Claudiu68 » 03 Noi 2011, 21:30

Da . Am gasit in istoric . Scuze


Înapoi la “Adventiştii şi "Martorii lui Iehova"”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX